THE WORLD POLONIA SPORT FEDERATION
THE WORLD POLONIA SPORT FEDERATION

Siatkarskie Mistrzostwa Europy Drużyn Polonijnych “Polonia Euro Volley 2022” odbędą się w dniach od 11-14 sierpnia 2022 roku w Kaliszu. W turnieju wystąpi osiem zespołów: Polonia Volley Antwerpia, TG Sokół Soleczniki, Team Polonia France, Polonia Oslo Volleyball Klub, Polonia Austria, Polonia Sport, Zza Bugu i Kresy. Chętnych było znacznie więcej, ale ze względów organizacyjnych zaproszono tylko osiem.

Zespoły przybędą do Kalisza w czwartek, 11 sierpnia. Tego dnia zostaną podzielone na grupy drogą losowania. Natomiast rozgrywki o tytuł pierwszego w historii Siatkarskiego Mistrza Europy Drużyn Polonijnych toczyć się będą w piątek i sobotę w hali Kalisz Arena oraz sąsiedniej hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego.. Finał zaplanowano na sobotę, początek ok. godz. 15.
Wokół mistrzostw zorganizowanych będzie dużo atrakcji zarówno dla uczestników, jak i mieszkańców Kalisza odwiedzających halę. Przez dwa dni w holu hali Kalisz Arena odbywać się będzie wystawa polonijna, zebrane na wystawie zostały również wszystkie medale i puchary pochodzące ze złotych lat kaliskiej siatkówki. Pojawi się również wystawa historyczna dotycząca Kalisza. Punktem najważniejszym poza rozgrywkami będzie Piknik Polonijny, który odbędzie się w sobotę w godzinach 11-17. 
Organizator: MKS Kalisz, Partnerzy: UM Kalisz, Polska Siatkówka, Światowa Federacja Sportu Polonijnego, TVP Polonia, Finansowanie: KPRM

Szanowni Państwo,

Zakład Zarządzania w Sporcie wraz z The World Polonia Sport Federation zaprasza do udziału w drugim międzynarodowym Kongresie o charakterze interdyscyplinarnym, którego motywem przewodnim będą nowe trendy w ekonomii i zarządzaniu, organizacji imprez masowych oraz prawa na rynku sportu.

 

Kongres odbędzie się w dniach 23-25 maja 2019 r. w Gdańsku wpisując się w obchody 50-lecia Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku i będzie wydarzeniem promującym Jubileusz Uczelni.

 

Kongres dedykowany jest gremium naukowemu i praktykom. Podczas tego wydarzenia będzie można wymieniać poglądy, wyniki badań i doświadczenia, które posłużą do dalszych inspirujących wniosków, pogłębiających wiedzę podmiotów krajowych i międzynarodowych. Zaprosiliśmy Gości z Uniwersytetów z Portugalii, Hiszpanii, Belgii, Finalndii, Danii, Czech, Austrii, Grecji i Turcji a także polskich sportowców i trenerów mieszkających po za granicami naszego kraju.

 

więcej informacji na stronie organizatora --> http://mkrs.pl

 

Zapraszamy również do śledzenia profilu Facebook, Instagram, YouTube a także na stronie internetowej Uczelni www.awf.gda.pl. W powyższych serwisach systematycznie dodawane są informacje o Kongresie.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, Fundacja „Wolność i Demokracja” i Partnerzy organizuje  6. edycję wydarzenia o nazwie „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Jest to największy bieg pamięci w Polsce. Tegoroczna edycja Biegu „Tropem Wilczym” jest wyjątkowa, ponieważ odbywa się w roku, w którym świętujemy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.W tak ważnym wydarzeniu będzie również uczestniczyć Polonia mieszkająca w Austrii.

 

4 marca (niedziela) w parku przed zamkiem Neugebäude Schloss w 11tej dzielnicy Wiednia zorganizowany zostanie “Bieg Tropem Wilczym”. Bieg wystartuje w całej Polsce oraz za granicą o tej samej godzinie tj o 12:00. Weźmie w nim udział 70 tysięcy biegaczy z 333 miast w Polsce oraz 8 miast za granicą. Będą to: Wiedeń (Austria), Londyn (Anglia), Penrose Park oraz Healesville (Australia), Nowy York i Chicago (USA), Hurth (Niemcy) oraz Wilno (Litwa).

Bieg Tropem Wilczym w Wiedniujest realizowany przy współpracy z berlińskim odziałem Związku Polaków w Niemczech RODŁO,  Światową Federacje Sportu PolonijnegoFederację Polaków w Austrii i Polską Federację NordicWalking. Bieg będzie się odbywał na trasach rekreacyjnych przed zamkiem Neugebäude, leżącym na szlaku przemarszu wojsk Jana III Sobieskiego, ktorzy po wygranej bitwie pod Wiedniem, ruszyli w kierunku Parkan aby tam odnieść nad wojskami osmańskimi ostateczne zwycięstwo. W ten sposób organizatorzy chcą nawiązać do czynów zbrojnych oręża polskiego.

Wyznaczona trasa obejmie dystans honorowy tj. 1963 metrów (to nawiązanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Bieg nie ma charakteru rywalizacji sportowej, dlatego też czas nie będzie mierzony. Zapisy rozpoczną się bezpośrednio przed biegiem i potrwają od godz. 11:00 do 11:45. Udział w biegu nie podlega opłacie startowej ! Dla uczestników przygotowane są atrakcyjne pakiety pamiątkowe wraz z okolicznościowym medalem.

Zaangażowanie w projekt potwierdza, że idea i wartości, o które swoją walkę oparli Żołnierze Wyklęci są dzisiaj wciąż żywe i aktualne.

więcej na ---> http://poloniasport.com

<< Neues Textfeld >>

Polonijny SportCamp – Ehrwald 2018

Polonijne Centrum Sportów Wodnych i Zjazd WPSF - GDAŃSK 2017

I Sympozjum Światowej Federacji Sportu Polonijnego Warszawa 2016

 

Drodzy Przyjaciele Sportu Polonijnego !

 

    Z przyjemnością pragniemy poinformować, że "Światowa Federacja Sportu Polonijnego" działająca na rzecz promocji i popularyzacji sportu i kultury wśród Polaków mieszkających za granicą (w skrócie WPSF) przy współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie organizuje w dniach od 19. do 21. sierpnia 2016  sympozjum poświęcone zagadnieniom z zakresu polonijnego sportu, rekreacji i turystyki. Sympozjum odbędzie się terenie Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego i w budynku Centrum Olimpijskiego w Warszawie. 

 

    Omawianymi tematami będą m.in. sport polonijny jego zadania i jego potrzeby; cele i współpraca sportowych środowisk polonijnych w najbliższych latach; Federacja WPSF jej istota, geneza, oczekiwania i nadzieje; miedzynarodowe imprezy polonijne jako przykład integracji środowisk polonijnych. W panelach warsztatowych pracować będziemy nad dokumentacją techniczną i regulaminami polonijnych imprez sportowych. Szczególną uwagą otaczamy Światowe Igrzyska Polonijne, ponieważ chcemy jak najszybciej wywiązać się z podjętych zobowiązań danych na spotkaniach podczas ostatnich Igrzysk w Arłamowie. Przewidujemy również w programie prekelcję prof. Kajetana Hądzeleka dot. poloniego sportu i związaną z tym tematem debatę. W programie sympozjum poza panelami warsztatowymi i prelekcjami przewidziane są dodatkowo takie atrakcje jak: 
    - zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki
    - wyjazd do Starego Miasta 
    - wieczór integracyjny pt. "Kibicujemy Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w Rio 2016" 
    
    Udział w sympozjum potwierdzili już przedstawiciele wielu środowisk sportu polonijnego  oraz przedstawiciele instytucji rządowych i pozarządowych realizujące zadania z zakresu sportu, rekreacji i turystyki dlatego zachęcamy wszystkich, a szczególnie liderów srodowisk sportowych do udziału w sympozjum. Jakość działania i stopień integracji sportowej Polonii leży nam bardzo na sercu i jesteśmy przekonani, że sympozjum pomoże nam lepiej zrozumieć nasze potrzeby i oczekiwania zarówno wobec imprez lokalnych jak i mistrzostw czy igrzysk polonijnych. Celem sympozjum jest również zbudowanie płaszczyzny umożliwiającej tematyczna dyskusję między sportowymi środowiskami polonijnymi a odziałającymi w tym zakresie instytucjami. 

 

Zgłoszenie, które znajdziecie na naszej stronie internetowej prosimy kierować drogą emailową do sekretarza Federacji WPSF Adama Stoltmanna na adres office@federacjapoloniasport.org . 

 

W imieniu organizatorów zapraszam serdecznie i łącze sportowe pozdrowienia,

Andrzej Kempa

Wiedeń, 19 lipca 2016 r.

Zgłoszenie i program sympozjum WPSF, Warszawa 2016
WPSF-SympozjumZgloszenieAll.pdf
PDF-Dokument [5.8 MB]
Program sympozjum WPSF, Warszawa 2016
Formularz zgłoszeniowy na sympozjum WPSF, Warszawa 2016

Witamy na stronie organizacji

działającej na rzecz promocji

i popularyzacji sportu oraz kultury wśród Polaków mieszkających zagranicą. 

"Zakochani w Polsce"

Mistrzostwa Świata siatkarek w kanałach sportowych Polsatu
• Ruszają Mistrzostwa Świata siatkarek, które organizowane są wspólnie przez Polskę i Holandię. • Po dwunastu latach w elicie ponownie znalazły się Biało-Czerwone. • Oficjalnym nadawcą Mistrzostw Świata siatkarek jest Telewizja Polsat, a wszystkie mecze turnieju pokażą Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News.
>> Mehr lesen

Druckversion Druckversion | Sitemap
© Światowa Federacja Sportu Polonijnego - WPSF - The World Polonia Sport Federation.